Czarne wizytówki – co wybrać?

Czarne wizytówki to ostatnio bardzo modne rozwiązanie na naszym rynku. To ulubione wizytówki branży kreatywnej, architektów, grafików, programistów i adwokatów. Czarne wizytówki zamawiają wszyscy. Nawet salony ślubne, które mimo że są kojarzone z jasnymi kolorami, chcą się wyróżnić na tle konkurencji.

Jakie są zalety czarnych wizytówek?

Wielu klientów ma już czarne wizytówki, jednak nie są zadowoleni z efektu. Chociaż wizytówka, z przód i z tyłu jest czarna, to brzegi pozostają białe, co wygląda nieestetycznie. Inni zauważają, że czarne wizytówki pokryte folią matową szybko się niszczą. Rozwiązaniem może być wizytówka drukowana na czarnym papierze lub kartonie, dzięki czemu nawet brzegi będą idealnie czarne, a wizytówka nie będzie się tak szybko niszczyć. 

Czarny brzeg dla wizytówek

Jaki produkt wybrać?

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje czarnych wizytówek. Nazwaliśmy je Czarne wizytówki oraz Czarno czarne wizytówki . Czym się różnią te dwa produkty?

1. Podłoże 

Czarne wizytówki są drukowane na kartonie o nierównej strukturze i gramaturze 300g. Całość prezentuję się surową i stylowo. 

Czarno czarne wizytówki są natomiast drukowane na czarnym bardzo eleganckim papierze 330g, który przypomina produkt na który byłaby nałożona folia soft-touch. 

Czarne wizytówki – Karton 300g 
Czarno czarne wizytówki – Papier 330g. 

2. Możliwości druku

Na czarnych wizytówkach możemy drukować kolorem białym oraz za dodatkową opłatą paletą CMYK. Jednak z uwagi na rodzaj papieru, niektóre kolory nie wyglądają soczyście i nie każdy kolor możemy polecić. 

Na czarno-czarnych wizytówkach mamy zdecydowanie więcej możliwości. Naszym zdaniem najciekawszym efektem jest druk czarną farbą, która imituje lakier UV.

Czarno czarne wizytówki z czarnym drukiem (efekt lakieru UV)

Oprócz tego, dodatkowe kolory drukowane z CMYK’a wychodzą znacznie lepiej. Dlatego jeśli potrzebujesz dodatkowy kolor zdecydowanie polecamy produkt czarno-czarne wizytówki.

3. Dodatkowe uszlachetnienia 

Chociaż produkty są bardzo podobne to z uwagi na papier możemy wykonać różne uszlachetnienia. Na czarnych wizytówkach możliwe jest jedynie tłoczenie. Niestety na papierach o nierównej strukturze nie stosujemy hotstampingu (złocenia) i wybiórczego lakieru UV. 

Produkt czarno-czarne wizytówki jest zdecydowanie bardziej uniwersalny. Wykonujemy na nim (za dodatkową opłatą) złocenie, srebrzenie lub nakładamy lakier UV.

4. Tabelka z porównaniem 

Całość może wydawać się nieco zawiła, dlatego przygotowaliśmy małą tabelkę:

ProduktCzarne wizytówkiCzarno czarne wizytówki
Podłoże
Karton 300g Papier 330g
DrukPolecany białyBiały, Czarny, Kolorowy
UszlachetnienieTłoczenieTłoczenie, Hotstamping, Lakier UV

Jeśli nie masz jeszcze projektu to sprawdź nasz ostatni wpis. Lub zamów projekt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *